An i-Generation: better, smarter, fitter

contact us 24/7: office@aiglaw.com.ua, tel: +38 044 578 0 558

Юлія Яшенкова. Фахове та нефахове підвищення кваліфікації

Юлія ЯШЕНКОВА, радник AiG Law Firm

Для практики на юридичній царині вже давно недостатньо винятково юридичних знань. При цьому йдеться вже не про знання іноземних мов, обумовлене зовнішньоекономічною діяльністю. Йдеться про необхідність розуміння комерційних та технологічних процесів, обумовлених господарською діяльністю клієнта, інтереси якого представляє юрист.

Юрист юридичної фірми значно частіше за штатного юриста потребує підвищення кваліфікації та розширення знань за нефаховою освітою. Адже, скажімо, малоймовірно, що юрисконсульту ІТ-компанії знадобиться розуміння технологічних процесів коровництва чи свинарства. Тоді як юристу на аутсорсингу доводиться розбиратися у сутності господарської діяльності кожного з клієнтів, оскільки в одному випадку необхідно розумітися на технічних характеристиках промислового устаткування, щоб забезпечити його належне приймання-передачу, а в іншому — на синтетичних та аналітичних рахунках для правильного формулювання питань для судово-бухгалтерської експертизи.

Що в такому випадку найефективніше? Усілякі тренінги та майстер-класи зазвичай мають рекламний характер та спрямовані на залучення нового клієнта, а тому їхня предметна інформативність мінімальна. Форуми та дискусійні клуби зорієнтовані радше на фахівців. У моєму суб’єктивному баченні та розумінні, оглядові лекції, профільні семінари та експрес-курси для юристів є найкращим варіантом, оскільки дають можливість зорієнтуватися назагал, а після того вже поглибити знання фокусно. Для такої мети дуже добре підходять онлайн-курси, що набирають обертів останнім часом і на теренах України. Такі курси, зокрема, пропонують Києво-Могилянська академія, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Український юрист. №9 Вересень 2015 року